teknobursa group logo
Blog
Tanıtım
Mail
Ayarlar
Adres
Anasayfa
Hakkımızda
Hizmetlerimiz
Referanslar
Blog
İletişim
tr
en
Iphone Outlook ve Yandex Kurulumu
Paylaş
Iphone’a Outlook Hesabı Nasıl Eklenir?

1.  Ana ekranda bulunan "Ayarlar" simgesine dokunuyoruz. 

 

2. "Ayarlar" menüsünden "Mail, Kişiler, Takvimler" menüsüne dokunuyoruz.

 

3. "Mail, Kişiler, Takvimler" menüsünün altında bulunan "Hesap Ekle" menüsüne dokunuyoruz.

 

4. "Hesap Ekle" menüsünün en altındaki "Diğer" menüsüne dokunuyoruz.

 

5. Açılan "Diğer" menüsününden "E-postalar" bölümünün altında bulunan "Mail Hesabı Ekle" menüsüne dokunuyoruz.

 

6. Açılan "Yeni Hesap" bölümünde bulunan Ad, E-posta, Parola, Açıklama kısımlarını dolduruyoruz. Bilgileri doğru ve eksiksiz doldurduysak "Sonraki" düğmesine dokunuyoruz.

 

7. Karşımıza gelen sayfada "POP" sekmesine dokunuyoruz.

 

8. Daha sonra "Gelen Posta Sunucusu" bölümünün altında bulunan Sunucu Adı, Kullanıcı Adı, Parola bilgilerini giriyoruz. Sunucu Adı kısmını mail.sizindomainadresiniz.com (yandex hesabı ise buraya pop.yandex.ru girilmelidir.) şeklinde doldurulmalıdır.

 

9. Aynı ekranda bulunan "Giden Posta Sunucusu" bölümünü de dolduruyoruz. Bilgiler "Gelen Posta Sunucusu" ayarlarıyla aynıdır. Sunucu Adı kısmını mail.sizindomainadresiniz.com (yandex hesabı ise buraya smtp.yandex.ru girilmelidir.)şeklinde doldurulmalıdır.Daha sonra Kaydet düğmesine dokunuyoruz.

 

10. Eğer karşınıza bu ekran çıkarsa "Sürdür" butonuna dokunarak bir sonraki işlemden devam edebilirsiniz.

 

11. "Mail, Kişiler, Takvimler" menüsünün altında az önce oluşturduğumuz Adla yeni bir menü geldi. Bu menüye dokunuyoruz.

 

12. Açılan ekranda "İleri Düzey" menüsüne dokunuyoruz.

 

13. "İleri Düzey" menüsünün altında "Gelen Posta Ayarları" bölümünün altında bulunan "Sunucu Kapısı" değerini "110" olarak değiştiriyoruz.(Yandex hesaplarında gelen sunucu kapısı : 995 olmalıdır.)

 

14. Daha sonra yine aynı bölümde bulunan "Sunucudan Sil" menüsüne dokunuyoruz. "Sunucudan Sil" menüsü altında bulunan "Gelen Kutusundan Silindiğinde" kısmına dokunuyoruz. Bunu yapmamızdaki amaç hosting kotamızın kısa bir süre içinde dolmasını engellemektir.

 

15. Ad menüsüne tekrar geldiğinizde "Giden Posta Sunucusu" bölümünün altında bulunan "SMTP" kısmına dokunuyoruz.

 

16. "SMTP" menüsünün altında bulunan "Birincil Sunucu" bölümündeki mail.sizindomainadınız.com(yandex hesabı ise smtp.yandex.ru) kısmına dokunuyoruz.

 

17. Açılan sayfada "Giden Posta Sunucusu" bölümünün altında bulunan "Sunucu Kapısı" değerini "587" olarak değiştirip(Yandex hesabında giden sunucu kapısı : 465 olmalıdır.) "Bitti" düğmesine dokunuyoruz. Bu adımla beraber e-posta kurulumunuz gerçekleşmiş olacaktır. Artık e-posta alıp gönderme işlemlerinizi iOS işletim sistemine sahip IPhone'nunuzdan yapabilirsiniz.